“Ұлы есімдермен” әдеби калейдоскоп

28 қазан “Оқуға құштар” тұжырымдамасы аясында колледж кітапханашылары бірінші курс студенттерін «Ұлы есімдермен» атты әдеби клейдоскабын өткізді.

Аталған іс-шараның мақсаты: ұлттық әдебиетке оқырмандардың қызығушылығын арттыру және қолдау, өскелең ұрпақ арасында патриоттық сезімге, Қостанай өлкесі жазушыларының шығармашылығы мен мәдени жетістіктеріне деген сүйіспеншілік пен құрметке тәрбиелеу. Кітапханашылар ақындар Мариям Хакімжанова мен Ғафу Қайырбеков туралы айтып берді. Іс-шара барысында студенттер қазақ жазушыларының өмірі мен шығармашылық қызметімен танысты. Бірінші курс студенттері “О Мезгил мой, край берез” өлеңдерін, “ана”, “Батыр”, “Қостанай” өлеңдерінен үзінділерді, М.Хакімжанованың “Мәншүк” поэмасынан үзінді, г. Қайырбековтың “Ана тілі” поэмасынан үзінді, Ғафу Қайырбековтың “дала қоңырауы” поэмасынан үзінді оқыды.

Студенттер Ғафу Қайырбековтің Ана туралы әнін тыңдады. “Мариям Хакімжанова – Қазақстанның халық ақыны” бейнеролигі көрсетілді