“Бір колледж – бір кітап” акциясы

“Оқырман колледжі” тұжырымдамасын іске асыру мақсатында Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжінде бір ай ішінде “бір колледж-бір кітап” акциясы өткізілді – оның мақсаты ұлттық әдебиетке оқырмандардың қызығушылығын қолдау және дамыту және оқырмандарды кітапханаға тарту. Оқуға ұсынылған кітап – г.Мұстафиннің “Қарағанды” кітабы. Кітапта 1930 жылдардағы Индустриалды Қарағанды құрылысының тарихы ашылған.

Романның маңызды артықшылығы-халықтар достығының сарқылмас күшінің сенімді көрінісі. Жазушы негізгі қазақ қаһармандарының әртүрлі ұлт өкілдерімен достық, бауырластық қарым — қатынасын жаңа жағдайлардан туған табиғи құбылыс ретінде көрсете білді.

Акция соңында колледж кітапханашылары 23 қарашада өткен жазушының шығармашылығы бойынша ” Ақын жырлаған жер” атты портрет кешін өткізді. Іс-шараға АШМ-22, АШМ-20 топтарының студенттері қатысты. Іс-шара барысында студенттер “Қарағанды” романынан үзінділер оқып, өз әсерлерімен бөлісті, оқылған кітап туралы өз пікірлерін білдірді. Соңында “Зерделі сөз зергері – Ғабиден Мұстафин”атты кітап көрмесіне шолу жасалды.