“Ақылдылар”әдеби ойыны

2023 жылдың 14 сәуірінде “Оқу колледжі” жобасын іске асыру аясында колледж кітапханашылары ФК-1-22 тобының студенттерімен “ақылдылар” әдеби ойынын өткізді. Іс-шараның негізгі мақсаты студенттердің көркем әдебиетті оқуға деген қызығушылығын ойын-сауық түрінде ояту, балалардың интеллектуалдық қабілеттерін, тапқырлық пен тапқырлықты, командада жұмыс істеу қабілетін дамыту болды.

Топ үш командаға бөлінді: “Ақылдылар”, “Oте ақылдылар”, “Полиматтар”. Ойын 10 раундтан тұрды: “ертегіге бару”, “атауды қайтару”, “әдеби антонимдер”, “әдеби омонимдер”, “әдеби тексеруші”, “әдебиетке қатысты жалпы сұрақтар”, “кейіпкерді үзіндіден біліңіз”, ” Ұлы не деп жауап берді?”, “Сөздерді жина”, “мақал жина”. Ойыншылар әдеби шығармаларды, әртүрлі авторлардың шығармашылығын, мақал-мәтелдерді, әдеби терминдерді білуде жарысты, жазушылардың есімдерін немесе кейіпкерлердің есімдерін жасау үшін әріптерді сөзбен қайта реттеді.

Екі “ақылды” және “Полимат” командалары жеңімпазды анықтау үшін бірдей ұпай жинады, қосымша сұрақ қойылды. Нәтижесінде бірінші орынды “Полиматтар” командасы иеленді. Жеңімпаздар командасы тәтті сыйлықтарға ие болды.

Әдеби ойынға қатысқан барлық студенттерге алғыс айтқымыз келеді және оларға колледж кітапханасында ала алатын жаңа, қызықты кітаптармен танысу тілейміз.