“Ешкім ұмытылған жоқ, ештеңе ұмытылған жоқ”

2- ші мамырдан бастап колледж кітапханасында Жеңіс күніне арналған “Ешкім ұмытылған жоқ, ештеңе ұмытылған жоқ” көрмесі ұйымдастырылды. Ұлттың болашағы, жастарды патриотизм мен Отанға деген сүйіспеншілік рухында одан әрі дамыту және тәрбиелеу тарихи өткенге сүйенбей мүмкін емес. Ұрпақтар жадының сақтаушылары – Ұлы Отан соғысы туралы кітаптар. Соғыс туралы көптеген кітаптар жазылды, оның ішінде қостанайлық авторлар да бар. Көрмеге келесі басылымдар қойылды: “Қостанайлықтар-Кеңес Одағының Батырлары”, “Олар Жеңіспен оралды”, “Қостанай облысы Ұлы Отан соғысы жылдарында: майдан мен тылдың бірлігі”, ” Қостанай облысының Әскери даңқ Кітабы 1941-1945жж.”. Бұл кітаптардың беттерінде майдангерлердің каһахманы туралы материалдармен қатар, олардың көпшілігі алаңдарында  қостанайлықтардың – тылда қалған әйелдердің, балалардың, қарттардың ұлы жеңісіне қосқан  туралы баяндалады.

Көрмеде Александр Бектің “Волоколамское тас жолы” повесі ұсынылған, онда Мәскеу қорғанысы кезінде аға лейтенант Бауыржан Момышұлының әскери подіктері мәңгі сақталған. Сондай-ақ, көрмеде Бауыржан Момышұлының “Біздің артымызда Мәскеу” атты туындылары, өзі соғыс жолдарымен жүріп өткен және белгілі қазақ жазушысы Ғабит Мүсіреповтің” Қазақстандық сарбаз”повесі қойылған.

Студенттер мен оқытушылар үшін кітапханашылар соғыс туралы кітаптар жинағын жасады, олардың көпшілігі бойынша көркем фильмдер түсірілді. Бұл кітаптар: “А зори здесь тихие”, “Горячий снег”,Молодая гвардия”, “Дожить до рассвета”, “Они сражались за Родину”, ” Судьба человека”, “Живые и мертвые”.

Сіздерге өз істеріңізді кейінге  қалтырып, біздің көрмеге келіп  Ұлы Жеңісті еске алу үшін соғыс туралы жақсы кітаптарды оқуды ұсынамыз!