Жатақхана

Жайлы жатақхана

Колледж студенттері 300 орындық 5 қабатты жатақхана ғимаратында тұрады. Жатақханада тұру үшін қолайлы жағдайлар жасалған.  Ғимарат қалалық инженерлік желілерге қосылған: суық, ыстық сумен жабдықтау, кәріз, жылыту. Әр қабатта Дариннің электр плиталары, ZANUSSI, INDESIT, Daewoo микротолқынды пештері, екі камералы тоңазытқыштар, мұздатқыштар орнатылған тұрмыстық бөлмелер бар. Кір жууға арналған бөлме бар, онда INDESIT, Samsung кір жуғыш машиналары, сондай-ақ кір кептіргіштер, үтіктеу тақталары, үтіктер, Теледидарлар, отау-теледидар табақшасы, залдардағы кілемдер орнатылған. Өзін-өзі дайындауға арналған бөлме, душ бөлмелері бар.

Жатақханада өткізу режимі сақталады, қауіпсіздік пен бақылауды қамтамасыз ету үшін әр қабатта бейнебақылау камералары орнатылған.

Колледж жатақханасындағы тәрбие жұмысы бекітілген жоспар негізінде бір жылға қойылған мақсаттар мен міндеттерге сәйкес, сондай-ақ нормативтік-құқықтық құжаттар, колледждің тәрбие тақырыбы негізінде құрылады. Жатақханадағы тәрбие жұмысының негізгі мақсаты-студенттің жеке басын қалыптастыру, өзін-өзі жетілдіру және өзін-өзі дамыту үшін жағдай жасау.

Жатақханадағы студенттермен тәрбие жұмысы келесі бағыттар бойынша жүргізіледі:

рухани-адамгершілік және эстетикалық тәрбие;

еңбек тәрбиесі;

спорттық-бұқаралық тәрбие;

құқықтық тәрбие;

азаматтық-патриоттық тәрбие;

тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларды жақсарту.

Жатақхананың бірінші қабатында іс-шаралар өткізуге арналған дискозал бар. Дискозалда хореографиялық үйірме мен көркемөнерпаздар үйірмесі, түрлі конкурстар мен мерекелік іс-шаралар өткізіледі.

Жатақхана Қостанай облыстық орыс драма театрымен, Ілияс Омаров атындағы облыстық қазақ театрымен, облыстық филармониямен, облыстық өлкетану мұражайымен, музеймен ынтымақтасады.С.Алтынсарин.

Ай сайын Студенттер үшін жиналыстар өткізіледі, онда келесі мәселелер қарастырылады: күн тәртібі, жатақханада тұру ережелерін бұзу, тұрғын бөлмелердің санитарлық жағдайы, қауіпсіздік ережелерін сақтау, жеке мүліктің сақталуы, студенттердің құқықтары мен міндеттері.

Құқық бұзушылықтың алдын алу бойынша жұмыстар жүзеге асырылуда. Ай сайын учаскелік инспектормен бірлесіп рейдтер жүзеге асырылады.

Жатақхана кеңесінің мүшелері күн сайын олардың санитарлық жағдайын бақылауды жүзеге асыру үшін бөлмелерді тексереді. Әр бейсенбі сайын медицина қызметкерімен бірге бөлмелер бойынша рейдтер жүргізіледі. Тексеру нәтижелері бойынша ай сайын стендте “тазалық экраны”ілінеді.

Жатақхананың тәрбие жұмысында жатақхана тәрбиешісіне жан-жақты көмек көрсететін Жатақхана кеңесінің жұмысын ұйымдастыру маңызды рөл атқарады. Құрамына барлығы 15 адам кіреді. Жұмыстағы негізгі бағыттар-бұл тұрғындар арасында қолайлы микроклиматты ұйымдастыру және құру, студенттер үшін бос уақытты, кештерді, конкурстарды және басқа да іс-шараларды ұйымдастыру. Әр сейсенбіде Жатақхана кеңесінің отырыстары өтеді, онда ағымдағы мәселелер талқыланады, проблемалар мен оларды шешу бойынша ұсыныстар тыңдалады.

Жыл қорытындысы бойынша жатақханадағы үздік бөлмеге конкурс өткізіледі. Жеңімпаздарды Тұрмыстық техника көтермелейді.

Жатақханада студенттер медициналық көмек ала алатын медициналық пункт орналасқан. Медициналық қызмет Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы берген 2012 жылғы 5 қарашадағы № 12015229 мемлекеттік лицензияға сәйкес ұйымдастырылады.