Колледж кітапханасында Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған кітап көрмесі ұйымдастырылды. Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы бойынша 1997 жылдан бастап Қазақстанда 31 мамыр Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күні болып белгіленді. Кітап көрмесінде құжаттар жинақтары, қатыгез террор кезеңінде тағдыры сынған адамдар туралы естеліктер ұсынылған. “Алаш – Орда” құжаттар жинағына Алаш-Орда қозғалысы, оның тарихы, қызметі, бағдарламасы, тактикасы туралы нақты түсінік беретін түпнұсқа құжаттар енгізілген.

Оқырмандар назарына Ғалихан Мәулетовтің ” Үрей мен үміт. Қорқыныш пен үміт” атты деректі фильмде жерлестеріміз- “халық жауы” ретінде атылған көрнекті мемлекет және қоғам қайраткерлерін, сондай-ақ 1936 жылы жүрек шақыруы бойынша еліміздің барлық бұрыштарынан жаңадан құрылған Қостанай облысына келген зиялы қауымның алдыңғы қатарлы бөлігін еске алуға арналған материалдар берілген. Олардың барлығы репрессия мұз айдынына түсті, сондықтан олардың кінәсі неде?

“Қазақстан тарихы: ақ дақтар” кітабында қуғын-сүргін құрбандары мүлдем кінәсіз адамдар болған ауыр жылдардағы оқиғаларды көрген адамдардың естеліктері бар.

Сондай-ақ көрмеде Жансүгіров, Байтұрсынов, Ә.Бөкейханов, Б. Майлин туралы материалдар ұсынылды.

Бізге қаншалықты қиын болса да, өткенді білу керек. “Өз тарихын ұмытып кеткен халық оны қайталауға мәжбүр”деп бекер айтылмаған. Біз өткеннің қателіктерін қайталамауымыз керек. Қасым-Жомарт Тоқаев айтқандай: “әділетсіз сотталғандарды мұқият сақтай отырып, біз тәуелсіздігіміздің іргетасы болып қалатын жарқын болашақты құра аламыз”.

Құрметті оқырмандар! Сіздерді кітап көрмесінің материалдарымен танысуға шақырамыз.