“Мұқтаждарға кітап сыйла”

2023 жылғы 14 ақпанда “Оқырман колледжі” жобасын іске асыру аясында колледж кітапханашылары Халықаралық кітап сыйлау күніне орайластырылған “Мұқтаждарға кітап сыйла” акциясын өткізді.

Кітап-ең ақылды және қымбат сыйлықтардың бірі. Қазақстанда, бүкіл әлем сияқты, 14 ақпанды — кітап сыйға тарту күнін атап өту жақсы дәстүрге айналды. Адамдар кітап сыйлайтын мереке ерекше ғана емес, сонымен бірге өте маңызды болды. Ол, бір жағынан, қоғамның назарын кітаптар мен оқудың құндылықтарына аударады, екінші жағынан, бұл кітапты досына ғана емес, кітапханаға да сыйлауға себеп болады. Акцияға АШМ-21 тобы белсенді қатысты.Сыйға тартылған кітаптардың тақырыбы әртүрлі:” әйелдер ” романдары, детективтер, фантастика, шытырман оқиғалар. Колледж кітапханашылары бұл кітаптарды ең белсенді оқырмандарға, әдеби байқаулар мен түрлі кітапханалық іс-шаралардың жеңімпаздарына сыйға тартады.

Кітаптың адам өміріндегі рөлі зор. Онсыз біздің қоғамның білімі де, мәдениеті де мүмкін болмас еді. Бұл кітап адамзаттың барлық ғасырлар бойы әртүрлі салаларда жинақтаған барлық нәрселерін сақтайды. Кітап бізге жаңа, зерттелмеген әлемге терезе ашады, ол бізді өзінің кең кеңістігіне шақырады.

Ұлы адамдар кітаптар туралы айтқандай:

Фрэнсис Бэкон: “Кітаптар-уақыт толқындарын кезіп, қымбат жүктерін ұрпақтан-ұрпаққа ұқыпты алып жүретін ой кемелері”;

Айбек Әл-Малик: “Кітаптар адам ойының інжу-маржандарын жинап, ұрпақтарына береді”. Акция аяқталды, бірақ жақсы, керемет көңіл-күй қалды. Бір-біріне, достарына және туыстарына кітаптар беріңіз, кітаптарды кітапханаларға, мектептерге, әсіресе мұқтаж адамдарға арналған балалар мекемелеріне әкеліңіз! Кітаптарды сүйіспеншілікпен сыйлаңыз!

Барлығына үлкен рахмет!