Кітапханашылар байқауы

2017 жылдың 29 қарашасында Қазақстан Республикасының  білім және ғылым Министрлігінің Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана “Үздік колледж кітапханасы” атты Республикалық байқаудың 2 кезеңі өтті. Байқау Жалпыұлттық патриоттық идеяны дамыту мақсатында, колледж кітапханаларында шығармашылық бастамаларының рухани-адамгершілік құндылықтарды қалыптастыру, “Мәңгілік Ел” патриотты нығайту, қазақстандық бірегейлікті сондай-ақ, беделін көтеру мақсатында, кітапхана мамандығына және оның имиджін қалыптастыру, кітапханашының инновациялық қызметін ынталандыру, жұмыстың тиімді нысандары мен әдістерін, кітапханаға жаңа ақпараттық технологиялардың қызметін нығайтуға байланысты ұйымдастырылған. Байқауға 1 өңірлік байқауының бірінші орын алған жеңімпаздары қатысты.

Байқауға Қазақстан Республикасы өңірлерінен 16 көп колледж қатысты.

Байқауға қатысушылар  кітапхана жұмысы бойынша электрондық презентация немесе видеоролик көрсету керек. Байқау көрсетуге дайындалған байқау материалдарын, сондай-ақ жарыс қатысушылардың дәрежесін, кәсіби дағдыларды иеленуін, құзыретін, білгірлігін (жауаптар теориялық сұрақтар, пікірталас) көрсету ретінде өткізілді.

Қостанай облысының атынан Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжінің кітапхана меңгерушісі Гребенщиков Ольга Викторовна шықты.

Байқау қорытындысы бойынша бірінші орынды Ақтөбе политехникалық колледжінің кітапхана меңгерушісі Авдеева Ирина Николаевна иленді. Екінші орынды Қарағанды политехникалық колледжінің кітапхана меңгерушісі Шоменбаева Салтанат Сәкенқызы алды. Үшінші орынды Қостанай облысы, кітапхана меңгерушісі Гребенщиков Ольга Викторовна иеленді. ҚР Білім Министрі Сағадиев Е.К. Құрмет грамотасымен және Республикалық ғылыми-педагогикалық кітапхана дипломымен марапатталды.  Ал гран-приді Алматы мемлекеттік көлік және коммуникация колледжінің меңгерушісі Биттебаева Ултуар Баубековна алды. Барлық жеңімпаздар бағалы сыйлықтармен және дипломдармен марапатталды.

Барлық 2 республикалық турдың қатысушылары Қазақстан Республикасының білім және ғылым Министрлігінің Грамоталарымен марапатталды.