2021 жылдың 22 қазанында “Южный” кітапхана-филиалында тұңғыш педагог-ағартушы, аудармашы Ыбырай Алтынсариннің 180 жылдығы аясында индустриалды-педагогикалық колледж студенттеріне арналған “Шырағын жаққан білімнің” атты ақпарат кеші өтті.

ЖО-21 тобының студенттері шақырылды.Кітапханашы тұсаукесердің сүйемелдеуімен Ыбырайдың 1850 жылдан бастап Орынбор маңындағы орыс-қазақ мектебінде оқыған кезіндегі балалық шағы туралы айтып, онда ол тек оқу курсына ғана емес, әлемдік классикалық әдебиет шығармаларына да қызығушылық танытты. Іс-шара барысында оның педагогикалық және шығармашылық қызметі туралы бейнеролик көрсетілді. Студенттер ұлы ұстаздың шығармашылығына қызығушылық танытты, өйткені ол қазақ Даласын жоғары мәдени құндылықтар әлеміне баулығандардың бірі болды. Қостанай облыстық тарихи-өлкетану мұражайының шақырылған қызметкері Сакаева Зарина Нурхановна ұлы педагогтың мерейтойына арналған мұражай-баннерінің көрмесін ұсынды. Іс-шара соңында “Ұлы жазушы”атты кітап көрмесіне шолу жасалды.