Қазақстанның қазіргі экономикалық дамуында ұлттың зияткерлік әлеуеті маңызды рөл атқарады. Жастардың сапалы және кәсіби білім алуы, әрбір студент өзінің шығу тегі мен ұлтына қарамастан өзін-өзі жеткілікті, өзін-өзі дамытуы маңызды.

Қостанайда “Жас кәсіпқойлар” (WorldSkills Қазақстан) қозғалысын дамыту басым міндеттердің бірі болып табылады.

WorldSkills стандарттары бойынша чемпионаттар құзыреттерді жыл сайын өзектендіруге ықпал етеді және мамандардың ынтасын арттырады..

Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжінде Мейрамхана қызметі бойынша кәсіби шеберліктің іріктеу байқауы өтті. Бес қатысушы майлықтарды бүктеу, үстелдерді дайындау және ыдыс-аяқтарды безендіру қабілеттерін көрсетті .  Қазылар алқасы бірінші орынды “тамақ өнімдерінің технологиясы және өндірісін ұйымдастыру” мамандандыруымен “Кәсіптік оқыту”мамандығының бірінші курс студенті Мазур Валентинаға берді.