Колледж кітапханасында 12-15 сәуір аралығында Олжас Сүлейменовтың “Жер, Адамға тағзым!». Челлендж Юрий Гагариннің ғарышқа ұшуының 60 жылдығына және Олжас Сүлейменовтің поэмасының 60 жылдығына орай ұйымдастырылған. Студенттерге өлеңнен үзінді таңдап, оны мәнерлеп оқу ұсынылады.

2021 жылдың 12 сәуірінде әлем адамның ғарышқа алғашқы ұшқанына 60 жыл толады. Адамзат дамуындағы жаңа дәуір Қазақстан жерінде – “Байқоңыр” ғарыш айлағында басталды”

Олжас Сүлейменовтың ” Жер, Адамға тағзым!”, Гагариннің ұшуына арналған.

1961 жылдың көктемінде ол “Казахстанская правда”редакциясында жұмыс істеді.

1961 жылдың 11 сәуірінде Байқоңырда дайындалып жатқан кеме бортында адаммен бірге ұшырылғанын білген газет редакторы Олжас Сүлейменовке осы оқиға туралы өлең жазуға тапсырыс берілді. Бір түн ішінде ол бірнеше жолды сызып, 12 сәуірде Гагариннің ғарышқа ұшқаны туралы хабарлаған кезде, өлеңдер газетке шығып, осы мәтіні бар парақшалар Алматы мен Қазақстанның басқа қалаларына ұшақтардан шашырап кеткен.

Дәуір оқиғасына таңданған ақын бір апта ішінде бұл өлеңдерді ” Жер, Адамға тағзым ет!”, бұл оқырмандар арасында үлкен жетістік болды және авторға бүкіл әлемге танымал болды. Кейіннен Юрий Гагариннің қайтыс болған жерінде орнатылған обелиск тұғырында оның “Жер, Адамға тағзым ету” жолы салынды.

О.Сүлейменовтың жолы болашақ ұрпақтың жадында ақынның халық мойындауы, Жердің алғашқы ғарышкеріне деген махаббат пен қайғы-қасірет ретінде қалады.