Үздік дене шынықтыру оқытушысы

Педагог кадрлардың кәсіби шеберлігін арттыру білім беру жүйесін дамытудың негізгі бағыттарының бірі болып табылады. Білім мен білік сайыстары оқытушылардың шығармашылық бастамасын қолдауға, кәсіби өсуге жәрдемдесуге, педагог еңбегінің беделін арттыруға бағытталғандығымен құнды.
Бүгін, 2023 жылғы 16 наурызында Қостанай облысының техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының педагогтері арасында “Үздік дене шынықтыру оқытушысы” облыстық конкурс аяқталды. Бұл конкурсты Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының техникалық және кәсіптік білім беру әдістемелік кабинеті мен “Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжі”КМҚК ұйымдастырды. Конкурс WorldSkills чемпионатының ережелеріне сәйкес өткізіліп, негізгі принциптері ашықтық, адалдық, ашықтық болып табылады.
Конкурстың мақсаты ТжКББ ұйымдарының дарынды және шығармашылық дене шынықтыру оқытушыларын айқындау және қолдау болып табылады. Конкурсқа қатысушылар теориялық және практикалық дайындықты, кәсіби дағдылар мен біліктерді, жоғары еңбек мәдениетін және кәсіби-педагогикалық лексиканы меңгеруін көрсетуі тиіс.
Конкурсқа облыстың 17 колледжінен барлығы 19 дене шынықтыру оқытушылары қатысты.
Тәуелсіз сараптамалық комиссиялар әдістемелік деңгейді, ақпараттық және тілдік сауаттылықты, шығармашылық тәсіл мен ұйымдастырушылық мәдениетті, сондай-ақ педагогтың білім алушылармен өзара іс-қимыл жасау қабілетін бағалады.
Конкурс екі кезеңнен тұрды – сырттай және тікелей. Бірінші кезеңде Конкурсқа қатысушылар өздерінің «жақсы оқытушы әрқашан аздап сиқыршы» атты медиа-визиткаларын ұсынды. Сараптамалық комиссия жұмысының нәтижелері бойынша екінші кезеңге 9 педагог өтті.
Екінші кезеңде оқытушылар оқу нәтижесіне бағдарланған сабақ жоспарларын әзірлеу дағдыларын көрсетті, яғни, сабақтың үзіндісі мен шебер класс көрсетілді.
Конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаздар анықталды. Үшінші орынды “Торғай гуманитарлық колледжі” КМҚК оқытушысы Сағадат Маликович Нұғманов иеленді. Н.Құлжанова”, екінші орынды “ҚИНЭУ кәсіпкерлік колледжі”ЖМ оқытушысы Татьяна Александровна Чернышова иеленді. Байқау жеңімпазы “Қостанай құрылыс колледжі”КМҚК оқытушысы Ақманбетов Берік Дисенбекұлы болды
Конкурс қорытындысы бойынша жеңімпаздар анықталды. Үшінші орынды «Н.Күлжанова атындағы Торғай гуманитарлық колледжі» МКК оқытушысы Нугманов Сагадат Маликович, екінші орынды “ҚИНЭУ кәсіпкерлік колледжі”ЖМ оқытушысы Чернышова Татьяна Александровна иеленді. Конкурс жеңімпазы «Қостанай құрылыс колледжі» КМҚК оқытушысы Акманбетов Берик Дисенбекович болды.
Екінші кезеңнің барлық қатысушыларына сертификаттар мен бағалы сыйлықтар табыс етілді. Конкурстың барлық қатысушыларын құттықтаймыз, шығармашылық табыстар мен жоғары белестерді алуды тілейміз, бұл жаңа биіктерді бағындыруға ашық жол!