«Тауларды тоздырмай, даланы көтерді» әдеби кеш

25.05.21 ж. Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжінің мәжіліс залында кітапханашы А.С. Абилева Олжас Сүлейменовтің 85 жылдығына арналған «Тауларды тоздырмай, даланы көтерді» атты әдеби кеш өткізді. Іс-шараға ДШ-1-20 және ДШ-2-20 топтарының студенттері қатысты.

Мақсаты: Ақын, жазушы, қоғам және саяси қайраткер Олжас Сүлейменовтың жеке басымен және шығармашылығымен танысу, өскелең ұрпақ арасында патриотизмге, ұлттық мәдениет пен салт-дәстүрді құрметтеуге тәрбиелеу.

Дарынды ақын, тарихшы, философ, публицист, көрнекті қоғам қайраткері Олжас Омарұлы Сүлейменов:” Жазушылар әлем мен махаббат жылнамасын қайта жаңғыртуда, адамзаттың жалған сенім сан алуандығынан бір-біріне жақындауы үшін”, – дейді. Кітапханашы ақынның тұлғасы мен шығармашылығы туралы әңгімеледі. Оның әр жұмысы бізді қазіргі заманның күрделі мәселелері, өмір, адамның мінез-құлқы, оның әрекеттері туралы ойлануға мәжбүр етеді. Біз оның кітаптарынан өмір сүруді үйренеміз. Олжас Сүлейменовтің дауысы қазіргі әлемдегі ең үлкен поэтикалық дауыстардың бірі. Іс-шара барысында ” Жер, Адамға тағзым!”, сондай-ақ” әкелер тілі, мыңжылдықтар тілі”,” олардың есімдері дауыл жалаулары сияқты”,” нан түні”,” Қасқыр”,” шөптер ” және т. б. өлеңдерінен үзінділер. Іс-шара соңында “Олжас есімді ғалам”атты тақырыптық сөреге шолу жасалды. Қатысушылардың назарына “Аз и Я”, “Но людям я не лгал…”, “Жағалауды анықтау”, “түске дейін қайталау”,”оттың өзгеруі”, ” Эссе, журналистика. Өлеңдер мен поэмалар ” және т. б. айтылды.